Jak szybko schudnąć?

Które diety odchudzające pozwalają szybko schudnąć? Która dieta jest najlepsza?

Od zawsze pytanie: jak szybko schudnąć budziło najwięcej emocji oraz największe zainteresowanie. Poszukiwania diety cud i sposobów na szybkie odchudzanie doprowadziły nas do wielu odkryć i stworzenia nowych kuracji odchudzających, lecz niestety nadal nie istnieje żadna dieta cud. Każda z dostępnych aktualnie, najpopularniejszych diet posiada swoje wady i zalety. Główna zasada dotycząca diet odchudzających brzmi: im bardziej restrykcyjna dieta, tym skuteczniejsze odchudzanie. Do nas zatem zależy wybór która dieta będzie dla nas najlepsza i pozwoli nam szybko schudnąć – musimy przy tym pamiętać że nawet skuteczna dieta, która zadziałała w przypadku naszej przyjaciółki niekoniecznie musi zadziałać u nas. Musimy także być pewni że będziemy w stanie wytrwać. Nawet najlepsza dieta nie pozwoli nam szybko schudnąć, jeśli nie będziemy w stanie jej przestrzegać, dlatego jeśli nie mamy dostatecznie silnej woli powinniśmy zastanowić się nad mniej restrykcyjnymi, lecz przez to także mniej skutecznymi dietami. Czym zatem charakteryzuje się najlepsza dieta? Jakie jej aspekty są najważniejsze?

Co jest najważniejsze w diecie?

Zanim wybierzemy najlepszą dietę zastanówmy się co jest najważniejsze w doborze diety. Które czynniki są najważniejsze i pozwalają nam szybko schudnąć.

Od diety oczekujemy aby była:

  • skuteczna – jest to najważniejszy aspekt który w głównej mierze decyduje o popularności diety. Nawet jeśli dieta jest bardzo wymagająca i ciężka do zniesienia, uzyskiwane efekty powinny być warte tego całego wysiłku.
  • szybka – najlepiej aby efekty odchudzania były widoczne jak najszybciej, zaledwie po kilku dniach kuracji. Nie tylko upewni nas to co do skuteczności diety, ale zwiększy naszą motywację.
  • znośna – nawet najlepsza dieta, jeśli nie została ukończona, nie przyniesie rezultatów, dlatego też bardzo ważne jest aby dało się ją jakoś przetrwać. Zwykle restrykcyjność diety wiąże się z jej skutecznością, dlatego im lepsze są efekty diety w porównaniu do wyrzeczeń z nią związanych, tym chętniej będziemy ją kontynuowali.
  • trwała – uzyskane przez nas efekty powinny zostać na długo(oczywiście pod warunkiem przestrzegania zasad zdrowego odżywiania), eliminując ryzyko wystąpienia efektu jojo.
  • zdrowa – powinna ona korzystnie wpływać na nasze samopoczucie, tak abyśmy każdego dnia czuli się szczuplejsi, zdrowsi, i pełni energii.
  • bogata w witaminy – powinna ona nam dostarczać wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
  • bezpieczna – nie powinna ona w żaden sposób negatywnie wpływać na nasz organizm.
  • prosta – im łatwiejsze są wskazówki dotyczące diety, tym łatwiej ją stosować. Najlepiej jeśli nie trzeba godzinami siedzieć z tabelami kalorycznymi w ręku i obliczać każdą zjedzoną kalorię, ani studiować zawiłego programu żywieniowego, zastanawiając się czy na pewno możemy zjeść daną potrawę, czy jest ona sprzeczna z zasadami diety
  • sycąca – powinniśmy się nią najadać do syta, tak aby nie czuć ciągłego uczucia głodu, co ma wpływ na nasze samopoczucie.
  • tania – produkty powinny być łatwo dostępne i tanie, gdyż nie każdego stać na kosztowne kuracje odchudzające. Na szczęście podstawą zdrowej diety są warzywa, które nie są zbyt drogie.

Najskuteczniejsza dieta

Która dieta spełnia zatem w najwyższym stopniu wszystkie te wymogi? Ciężko to określić, gdyż zależy jakie są nasze oczekiwania, jednak na szczególną uwagę zasługują 3 diety:

Dieta Dukana

Jest skuteczna, długotrwała, i nie posiada ograniczeń ilościowych spożywanych pokarmów.

Dieta Kopenhaska

Jest szybka i skuteczna, pozwala zrzucić nawet kilkanaście kilogramów w ciągu 13 dni.

Dieta Paleo

Jest najbardziej naturalna, długotrwała, oraz wymaga od nas prowadzenia zdrowego stylu życia.

A Ty którą dietę wybierasz?

Oto ankieta w której możesz odpowiedzieć która dieta jest Twoim zdaniem najlepsza. Możesz również napisać o tym w komentarzu.

Która dieta jest Twoim zdaniem najlepsza?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ćwiczenia odchudzające

Znamy już zatem najlepsze diety, lecz co poza tym? Jak można schudnąć jeszcze szybciej niż na samej diecie? Można to osiągnąć, wystarczy połączyć odpowiednią dietę i ćwiczenia odchudzające. Pamiętajmy tylko, aby odpowiednio dobrać zestaw ćwiczeń, i nie przemęczać się zbytnio, zwłaszcza gdy nasza dieta jest uboga w składniki odżywcze. Równie ważne jest też dobre nawodnienie organizmu, dlatego starajmy się pić jak najwięcej wody.

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych ocen. A jak Ty go oceniasz? :)