Dieta 3D Chili

Podstawowe informacje o diecie 3D Chili

Dieta 3D Chili to nowość na rynku diet. Została ona stworzona niedawno i dość szybko zyskała popularność, głównie dzięki swojej innowacyjności oraz licznym zaletom które całkowicie wyróżniają ją na tle innych diet. Czym zatem różni się ona od tradycyjnych diet? Otóż różni się ona tym, że w niej do odchudzania wykorzystywane są… przyprawy. Jak to możliwe?

Dieta 3D Chili zakłada podział na 3 grupy przypraw, czerwone, żółte i zielone. Każda z nich ma inną funkcję i przeznaczenie, lecz wszystkie są jednakowo ważne.

Przyprawy czerwone

Ich głównym zadaniem jest przyspieszenie metabolizmu, które pozwala nam szybciej i skuteczniej trawić pożywienie oraz spalać tkankę tłuszczową. Przyprawy czerwone pobudzają nasz organizm do działania i pozwalają zrzucać zbędne kilogramy. Do tej grupy należą np. papryka chili, papryka słodka, pieprz, curry, oraz pepperoni


Przyprawy żółte

Zadaniem przypraw z tej grupy jest stymulacja naszego układu pokarmowego, oraz  poprawa ogólnego samopoczucia, a także zwalczanie uczucia głodu. Do tej grupy należą np. kordamon, cynamon, a także imbir

Przyprawy zielone

Ostatnia grupa przypraw ma właściwości łagodząco – stymulujące. Pozwalają one naszemu organizmowi trawić spokojnie i bez wysiłku, co ma pozytywny wpływ na pracę układu pokarmowego. Należą do nich np. szałwia, tymianek, oregano, bazylia, mięta, a także czosnek.

 

Mówi się, że dieta ta jest przełomem w dziedzinie odchudzania, gdyż pozwala zrzucać zbędne kilogramy bez absolutnie żadnych wyrzeczeń. Jak dotąd wszystkie z najpopularniejszych diet wymagały jakiegoś rodzaju ustępstw lub zachowania rygoru, czy to poprzez odpowiedni jadłospis wykluczający niektóre produkty, czy to oparcie się o jeden główny składnik jak w przypadku diety kapuścianej, czy to o zmniejszenie liczby kalorii lub indeksu glikemicznego. Dieta 3D chili pozwala nam jeść to co chcemy, i ile chcemy, musimy tylko jeść pięć posiłków dziennie i stosować wyżej wymienione przyprawy, a dzięki temu będziemy mogli schudnąć do 2 kg tygodniowo.

Wady i Zalety diety 3D Chili

Dieta 3D Chili zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych diet, inne zatem będą też jej wady oraz zalety. Przyjrzyjmy się zatem jakie są plusy i minusy tej kuracji.

Zalety:

 • brak ograniczeń w spożywaniu pokarmów
 • niska cena i łatwość stosowania diety
 • wysokie walory smakowe
 • brak monotonii w jadłospisie
 • odchudzanie bez wysiłku
 • brak efektu jojo
 • nie jesteśmy wyczerpani dietą, zatem możemy ćwiczyć i aktywnością fizyczną wspomagać proces odchudzania

 

Wady:

 • niższe niż w przypadku innych diet tempo odchudzania – nie oszukujmy się, jak dotąd nie stworzono diety cud, więc zawsze trzeba wybierać pomiędzy łatwością stosowania, a skutecznością. Zazwyczaj im więcej dana kuracja kosztuje nas wyrzeczeń, tym bardziej jest skuteczna
 • w przypadku osób o wrażliwym żołądku duża ilość przypraw może powodować jego podrażnienia
 • jest to stosunkowa nowość, i nie wiadomo czy osiągane rezultaty są jedynie działaniem promocyjnym osób sprzedających dietę, czy są to prawdziwe opinie osób które przetestowały dietę i zrzuciły dzięki niej zbędne kilogramy(a nie poprzez np. ćwiczenia)

Opinie o diecie 3D Chili

Podziel się swoją opinią o diecie 3D Chili. W komentarzu napisz:

 • czy przyniosła Ci ona spodziewane efekty
 • czy poleciłabyś ją innym
 • czy masz jakieś wskazówki dla osób rozpoczynających tę dietę

Napisz co sądzisz o diecie 3D Chili :)

Czekamy na Twój komentarz!

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych ocen. A jak Ty go oceniasz? :)